Yeni animasyon projemiz için geri sayım...Güzel bir haberi hepinizle paylaşmak istiyorum.

14 Aralık 2008 tarihinde prodüktörlüğünü yaptığım ve senaryosunu yazdığım üçüncü animasyon filmim 'Zaman Makinası', benim de katılacağım bir resepsiyon ve öğrencilere yönelik bir atölye çalışmasıyla Tsukuba Bilim Merkezinde ve daha sonrasında tüm Japonya'da gösterime girmeye hazırlanıyor.

2006 Aralık ayında yayınladığım 'Zaman Makinası' kitabımınden esinlenerek başlanan projede, Japonya'da hızlı trene (Shinkansen) binip akrabalarını ziyaret etmeye giden kahramanımızın yanına kendisinden hayli yaşlı birisi oturuyor ve konuşmaya başlıyorlar. Çocuk kahramanımız, bu yaşlı dedenin kendisi hakkında herşeyi bilmesine çok şaşırıyor. Bu ikilinin karşılaşmasıyla başlayan hikayemizde bilim ve teknolojiden zaman makinasına uzanan bir yolculuk başlıyor. Filmin sonunu söyleyip heyecanını kaçırmayayım ama hayal gücünüzü birazcık çalıştırırsanız, bu yaşlı tonton dedeninin aslında kim olduğunu fark ediyorsunuz.

Buraya geldiğim ilk günden itibaren bilim merkezlerindeki eğitim ve vizyon kalitesine saygı duyan biri olarak; Tsukuba gibi bilim şehri olarak kabul edilen ve Japonya'nın sayılı planetoryumlarından birinde gösterime girecek animasyon filmimizle, genç kuşakların kalbinde zaman makinası ile yeniden bir bilim kıvılcımı atmaya hazırlanıyoruz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !