Bu ayın en güzel haberi...Türkiye'de gerçekten çok güzel bir hafta geçirdik. Çırağan sarayında Japon konuklara yönelik hergün yaptığım konuşmalar dışında, hem ailemi hemde uzun zamandır göremediğim arkadaşlarım ve tanıdıklarım ile biraraya gelme fırsatım da oldu.

Bu buluşmalardan en anlamlısı Remax ve Toçev (Tüvana Okuma İstekli Çoçuk Eğitim Vakfı) desteği ile gerçekleşen çocuklara yönelik konuşmaydı. Salonu dolduran onlarca çocukla bilimin geleceğine yola çıktık, mümkün olduğunca kafalarındaki soruları cevaplamaya çalıştık. Ayrıca Toçev ile beraber bundan sonra yeni projeler oluşturmak üzere birbirimize destek olmak sözünü verdik. Her biri eğitime candan gönül vermiş bu değerli kişilerlerle beraber rol alacağım yeni organizasyonları dört gözle bekliyorum.

Gelecek ayın Yeni Harman dergisinde benimle yapılan uzun bir röportaj yer alacak. Bu röportajı sevgili dostum Kutlu Esendemir kaleme aldı. Bu röportajın en sonunda detaylı okuyabileceğiniz üzere, Kasım ayında ilk türkçe kitabım Leman Yayınlarından yayınlanacak. Bir diğer güzel haber, ATA Uzay Asansörü projesine yoğunlaşarak, burada yazdığım kitabın bir benzerini de Gürer Yayınlarından gelecek sene Şubat ayında yayınlamayı planlıyoruz. Atatürk'ün yaveri Cevat Abbas Güler'in torunu Sayın Turgut Gürer'in editörlüğünü yapacağı kitap, Atamızın 'İstikbal Göklerdedir' deyişine belki de en anlam katacak şekilde ülkemizde de gençlerle buluşacak.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !