15 Ağustos'ta İstanbuldayız...Japonya'da üniversitelerin tatile girmeye hazırlandığı bu dönemde, bizler de son organizasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. PVJapan 2008 konferansındaki konuşma dışında, Osaka'da gerçekleşen InSEA Uluslararası Sanat Festivali ve Mitsubishi şirketinin yürüttüğü Tokyo2050 projesiyle hem yaptığımız çalışmaları, hemde geleceğe yönelik düşünceleri gene geniş kitlelerle paylaşma fırsatı bulduk.

Yaz tatilini fırsat bilerek 15 Ağustos akşamı İstanbul'a geliyorum. Bugünden itibaren Japonya'dan kafileler halinde yola çıkacak ve İstanbul'da buluşacak 3000-4000 kişilik bir Japon grubuyla beraber Çırağan Sarayında Türkiye ile Japonya arasındaki köprüyü sağlamlaştırmak için düzenlenen organizasyonun baş konuşmacısı olarak 9 gün Türkiye'de kalacağım. Bunun dışında grup Türkiye'yi gezecek, tanıyacak ve daha sonra burada düzenleyeceğimiz yeni bir organizasyonla Japonya'da daha geniş kitlelere de ulaşmaya çalışacak.

İstanbul gezimiz bugüne kadar Türkiye'yi ziyaret edecek en büyük Japon kafilesi olacak.

Japonları en dikkat ettiği konu ülke güvenliği. İstanbul'daki son terör olaylarından sonra tehlikeye giren ve iptal edilmesi düşünülen bu geziyi hem benim, hemde Japonya'da çay seromonisi hocası olarak bilinen (ve İstanbul'u 2004 yılında beraber ziyaret ettiğimiz) Nakazawa Beyin büyük çabalarıyla planlandığı şekilde gerçekleştirebiliyor olmamız bizi çok rahatlattı. İki ülkeyi bir adım daha yaklaştıracağımız bu organizasyonda, doğu ile batı asya arasında kurulan bu köprüye ufacık bir çivi bile ekleyebilirsek ne mutlu bize...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !